• אופנוע אינדורו
  • אופנוע אינדורו
  • אופנוע אינדורו
  • אופנוע אינדורו
  • אופנוע אינדורו
  • אופנוע שטח RR125 4T BACK RIGHT
  • אופנוע שטח 200 RR200 RIGHT

מה זה אינדורו?

נתחיל קודם מפירוש המילה enduro שמגיעה מהמילה endurance, משמע סיבולת.

בתחום המוטורי, המושג “אינדורו” (אנדורו) מתייחס לרכיבת שטח מאתגרת הכוללת רכיבה בתנאי שטח משתנים ובד”כ לא מסומנים הכוללים מעברי מכשולים טבעיים או מלאכותיים בין היתר אדמה קשה או חול רך, נחלים יבשים ורטובים, מדרגות סלע, רכיבות סינגלים, טיפוסי גבעה וכולי.

את רכיבת האנדורו ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

  • רכיבה תחרותית / מרוצים
  • רכיבת הובי / פנאי

במרוצי האנדורו, הרוכבים מבצעים הקפות בתוואי מאתגר ומסומן במטרה לסיים את ההקפה או מספר הקפות בזמן הקצר ביותר. הרוכבים מוזנקים לפי סדר שנקבע בד”כ על פי רמתם האישית או על פי הדירוג שלהם בטבלת הליגה. בארץ קיימת ליגה רשמית של מרוצי האנדורו המתנהלת תחת משרד הספורט. ניתן להבדיל בין מספר סוגי מרוצי אנדורו לדוגמה מרוצי ראלי, ספיישל טסט והייר סקראמבל. חשוב לציין כי רמת הרוכבים התחרותיים במדינת ישראל היא רמה גבוהה וחלקם מייצגים אותנו בכבוד רב במרוצים בין לאומיים בצמוד לרוכבים הטובים בעולם.

רכיבת הפנאי היא ענף הספורט המוטורי המוביל בישראל, זהו תחום המכיל עשרות אלפי רוכבים ברמות גיל שונות ומגוונות, צעירים ומבוגרים המעוניינים לשלב פעילות גופנית אתגרית עם טעימה מהטבע המופלא שיש לנו. במדינת ישראל תחום האנדורו מאד פופולרי בזכות מזג האוויר הנוח במרבית ימי השנה ותוואי השטח הכל כך מגוונים שזכינו בהם החל מהמדבר היבש והמאתגר ועד ליערות והרי הצפון הירוקים.

חווית הרכיבה של אופנועי אנדורו

רכיבת האנדורו הפכה עם השנים לגורם המלכד סביבו רוכבים ברמות רכיבה שונות וקבוצות גיל מגוונות שהפכו עם השנים לקבוצות ברשתות החברתיות המשמשות כפלטפורמה לשיתוף מסלולי רכיבה, קריאה לימי טיול ורכיבה וכמובן עזרה טכנית ומתן או קבלת עצות ברכישת אופנוע חדש וציוד רכיבה.

מעבר להנאה שאנו מפיקים מרכיבת האנדורו אנו מרוויחים עוד לא מעט – שיפור יכולות ניווט והימצאות בשטח, הכרת מקומות שלעולם לא הינו מגיעים אליהם לולא האופנוע, שיפור ושימור הכושר הגופני, עמידה במאמצים גופניים וגיבוש חברתי (פק”ל קפה חובה).

אופנועי האנדורו הם אופנועים בעלי רישוי של אופנוע רגיל, מחויבים בביטוח חובה ומעבר מבחן שנתי וניתן לרכוב איתם בכל דרך, ניתן להבדיל בין אופנועי אנדורו בעלי מנועי ארבע פעימות למנועי שתי פעימות ובמגוון רחב של נפחים. ההבדלים הבולטים בין דגמי האופנועים הם בעיקר העדפה של הרוכב, רמת הרכיבה ולפעמים גם תקציב.

כמו בכל תחום אתגרי, גם רכיבת האנדורו יכולה להיות מסוכנת ולכן עלינו להגן ככל הניתן על גופנו מפני פציעות. תחום המיגון כולל קסדה, משקפי אבק, מגן צוואר, מגן גוף, מגני מרפקים, כפפות, מגני ברכיים ומגפי רכיבה. רצוי לא לחסוך ברמת המיגון ובאיכות המוצרים.

אופנוע אנדורו של מטרו מוטור

מטרו הינה היבואנית של אופנועי BETA המיוצרים באיטליה ונחשבים למובילים בתחום, עם מגוון רחב של אופנועים בנפחים שונים המקנים חווית רכיבה איכותית, מהנה ומקצועית בשילוב שירותיות גבוהה ומעטפת הכוללת מכונאים ברמה הגבוהה ביותר, טיולי מועדון, מפגשי רוכבים ותמיכה ברוכבי מרוצים של המותג.

להבדיל מתחום האנדורו, ישנה עוד קטגוריה של רכיבת שטח שנקראת “מוטוקרוס” שמאד דומה לרכיבת אנדורו אבל מתקיימת במסלולים סגורים ויעודיים לכך, זוהי רכיבה תחרותית ואופנועי המוטוקרוס המתאפיינת במהירויות גבוהות, קפיצות וסיבובים חדים. עוד על מוטוקרוס.