מעל מאה שנים של ספורט וטכניקה
רוכבים משנת 1905

1905-1959

הסיפור של בטא מתחיל עם המייסד ג’ופה ביאנצ’י שעסק בייצור אופניים, בנו אנזו בשיתוף חברו אריג’ו טוסי החליטו לקחת את העסק צעד קדימה והחלו לייצר אופנועים, מאז ועד היום.

המקורות

כרטיס הביקור של מייסד בטא - BETA
מפעל בטא - BETA
מודעה של מייסד בטא - BETA
מודעה של מייסד בטא - BETA
1960-1969

בתחילת הדרך המפעל מוקם בבלריבה לאחר מכן הועתק לאוסמנורו, בשנת 1966 שטפון קשה פקד את אזור פירנצה וגרם נזקים גדולים למפעל בטא, למזלם הגדול החברה הצליחה לצאת מהמשבר במהירות וחזרה לייצר מנועים.

תחילת שנות החמישים

צעירים על אופנוע בטא
מודעה משנות ה-70 של אופנועי בטא
אופנועי בטא בשנות ה-70
1970-1979

הספורט המוטורי תמיד פעם בלב החברה והיה חלק מה DNA שלה, הקו המנחה הזה חשוב ביותר לפיתוח דגמים חדשים במהירות רבה יותר, בדיקת אופנועים בזמן אמת, והגדלת המכירות על ידי הצגת האיכות גבוהה של המוצר באמצעות הצלחה במרוצים.

BETAMOTOR S.P.A

אופנוע שטח בטא - BETA בתחרות
מודעה של אופנועי שטח בטא - BETA
אופנוע שטח בטא - BETA באוויר במהלך תחרות
1980-1989

סדרת שינויים הגיעה במהירות עוצרת נשימה. מוטוקרוס היה יותר ויותר נשלט על ידי היצרנים היפנים, כך בטא החליטה להתרכז בתחום הטריאל. סדרה של אופנועים יוצרו והביאו ניצחונות באליפות העולם. עם זאת, הייתה התחייבות מתמשכת לכל ענף אופנועי השטח.

THE TRIAL EXPLOSION

מודעה של אופנוע שטח בטא - BETA
אופנוע שטח בטא - BETA במהלך תחרות
אופנוע שטח בטא - BETA
1990-1999

הייתה זו אבן דרך בהיסטוריה של בטא כאשר לאפו ביאנצ’י הצטרף לחברה. כל תהליך הייצור ומבנה ההנהלה השתנה ועודכן במטרה להגדיל את הפעילות העסקית בחו”ל. בתחום הטריאל היתה הצלחה מתמשכת בתחרויות, שהפכו עתה לסטטוס קוו החדש של החברה.

הדור החדש

אופנוע שטח בטא - BETA בתחרות
מודעה של בטא - BETA בשנות ה-90
אופנוע שטח בטא - BETA
2000-2009

שינויים נרחבים בתוך החברה אפשרו להתמקד בשווקים הזרים, בעוד מספר הדגמים גדל באופן חלקי כתוצאה של יחסי עבודה חשובים עם KTM ו סוזוקי. במקביל, הצלחה בתחרויות הוכיחה כאמצעי חשוב בפיתוח העסקי.

גדילה, התפתחות והתרחבות

מפעל בטא - BETA מלמעלה
אופנוע שטח בטא - BETA
אופנוע שטח בטא - BETA
2010-2018

עשור המסומן בשינויים גדולים בשוק הדו גלגלי. המכירות של אופנועי האנדורו הולכות וגדלות ברחבי העולם, בעוד שאופנועי הטריאל עדיין נמכרים אך במספרים קטנים בהרבה. בטא מייצרת כעת את כל מנועי הארבע ושתי הפעימות שלה בעצמה.

המחויבות הגדולה של החברה לספורט הביא יותר אליפויות עולם כולל תארי היצרנים, אשר היו יוקרתיים אפילו יותר ואשר החברה מעולם לא זכתה בעבר.

WORLD ENDURO

אופנוע שטח בטא - BETA
אופנוע שטח BETA באליפות העולם לאופנועי אנדורו
פס ייצור של אופנועי שטח של בטא